Nov - 24 - 2017

Laptopy poleasingowe Kraków

O pierwszej części Epic Mickey pisaliśmy tutaj, ale niestety pierwowzór został wydany tylko na Nintendo Wii, więc dostęp do tej gry był ograniczony. Tym razem producent postanowił nie popełniać tego błędu i wydał tę produkcję również na PC, PlayStation 3, Xboxa 360 oraz Wii. Niestety, tylko porty na konsolę Sony i Nintendo mogą poszczycić się wykorzystaniem kontrolerów ruchu. Na pozostałych platformach możemy jedynie zagrać w Epic Mickey za pomocą pada. Jednakże naszym zdaniem taka zabawa psuje klimat tej produkcji, dlatego przetestowaliśmy wersję na PlayStation 3, która wykorzystuje PlayStation Move.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to znacznie poprawiona grafika. laptopy poleasingowe Kraków Widać, że moc konsoli PlayStation 3 dobrze służy produkcji. Dodatkowo poprawiono pracę kamery. Nim jednak przejdziemy do konkretów, zacznijmy od początku.

Jak sama nazwa wskazuje Epic Mickey 2 to produkcja dedykowana przede wszystkim dzieciom. Nic dziwnego, że została wydana pod koniec listopada, a więc w okresie kupowania gwiazdkowych prezentów. W najnowszych przygodach Myszki Mickey trafiamy do świata zapomnianych bajek stworzonych w wytwórni Disney’a. Niestety, nawet temu bajkowemu światu zagrażają potwory, które zamieniają kolory w szarą rzeczywistość. Nie podoba się to Myszce Mickey, która ma zamiar pokolorować i naprawić zniszczone krainy (prócz potworów szkody wyrządziło również trzęsienie ziemi!) za pomocą swojego magicznego pędzla. To ten niezwykły gadżet pozwala dotrzeć do kolejnych etapów. Szkoda tylko, że pędzel działa tylko na miejsca zaprogramowane przez autorów, ale może następna odsłona naprawi to niedociągnięcie?

W tej niesamowitej podróży cały czas towarzyszy nam królik Oswald. Osoby, które grały w pierwszą część pamiętają go jako naszego wroga. Na całe szczęście królik się nawrócił i teraz pomaga nam za pomocą swojego pilota, który uruchamia i programuje komputery. Dodatkowo królik posiada specjalne ataki, co jest przydatne w walce z antybohaterami. Bez tego nie damy rady przejść dalej, a więc połączenie sił jest koniecznością. Warto dodać, że jeśli nie posiadamy drugiej osoby do zabawy, to królikiem będzie sterował komputer – nie ma przełączania pomiędzy postaciami. Niestety, inteligencja sztucznego AI jest tragiczna i nie raz można przegrać przez nie swój błąd.

Jak na grę dla dzieci przystało, produkcja oferuje zróżnicowaną zabawę. Przez większą część czasu kierujemy bohaterem z perspektywy trzeciej osoby i tylko niektóre plansze przenoszą nas w 2D, gdzie poruszamy się, jak w starych dobrych platformówkach. Jednak główny trzon zabawy to skakanie, malowanie, eksploracja terenu, walka z bossami, odszukiwanie ukrytych przedmiotów i tajemniczych przejść, skradanie się oraz odgadywanie logicznych zagadek. Ta spora doza urozmaicenia sprawia, że przy Epic Mickey 2 nie będzie nudził nawet dorosły,a dziecko tym bardziej! Miło również, że większość misji można wykonać na kilka sposobów, a to ma wpływ na fabułę. Dzięki temu dzieciaka łatwiej „przekabacić”, aby zamiast szukać nowej gry przeszedł raz jeszcze Epic Mickey 2 w celu zobaczenia nowych wstawek filmowych i dialogów.

Epic Mickey 2 to gra dla dzieci w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie uświadczymy aktów przemocy, a za to cała historia ma przekazać najważniejsze i tak często zapominane w naszym codziennym życiu wartości, jak przyjaźń, uczciwość i oddanie sprawie.

Graficznie produkt prezentuje się poprawnie. Nie jest to nawet połowa sił konsoli PlayStation 3, ale trzeba przyznać, że jest ładnie i kolorowo. Stylizacją gra w pełni nawiązuje do kreskówek z Myszką Mickey i innych bajek ze wytwórni Disneya, które (tak na marginesie) miło zobaczyć w wirtualnej rzeczywistości.

Cały ten sielankowy klimat jest dopełniony jeszcze przez wyśmienicie dopasowaną muzykę, która obrazuje to, co dzieje się na ekranie. Do tego jeszcze dochodzą oryginalne głosy postaci oraz polska wersja językowa

Epic Mickey 2 to kolejny bajeczny produkt na PlayStation 3. Doskonale działa z PlayStation Move i nie ma żadnych opóźnień względem tego, co robimy w rzeczywistości. Gdyby nie denerwujące błędy, to byłby to produkt idealny. Niestety, są one czasem frustrujące, ale nie psuje pozytywnego końcowego wrażenia. Epic Mickey 2 jest godne polecenia na urządzeniach Nintendo i Sony. Szkoda, że dwa pozostałe porty nie obsługują kontrolerów lub sensorów ruchu, wtedy byłaby to ciekawa rywalizacja.

Comments are closed.