Jan - 7 - 2017

Naturalna pielęgnacja dla zielonych

Produkujący kosmetyki od zawsze ścigali się w wynajdywaniu coraz to nowocześniejszych, “perfekcyjnych” formuł i upowszechnianiu jeszczeciekawszych i egzotycznie brzmiących komponentów. Maraton ten zaprowadził tymczasem do sytuacji takiej, że notorycznie na kładziemy krocie sztucznych odczynników. Wiele z nich w ciągu lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W opozycji do tego postępowego biegu kształtuje się coraz bardziej szanowana kosmetyka organiczna.

Czym odznaczają się kosmetyki naturalne?

Od kilkunastu lat jesteśmy w stanie zaobserwować prąd zasadzający się na obecności w kosmetykach składników pochodzących z natury. Nader często są to półprodukty dobrze znajome minionym pokoleniom. Drugą młodość przeżywają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i tym podobne wyciągi z roślin, czy glinki. Z tego środowiska wyłaniają się również marki oferujące kompletnie naturalne produkty pielęgnacyjne, to znaczy takie, w których formule nie znajdziemy żadnych sztucznych składników.

Które kosmetyki naturalne opłaca się nabyć oraz dlaczego?

Wiele z nas zauważa dodatnie rezultaty decydując się totalnie przejść na te nowe rozwiązanie. W jaki sposób zacząć, aby dojść do tego, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące będą dla nas odpowiednie? W każdym razie warto wypróbować naturalne, natłuszczające masło do ciała lub naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków stają się coraz popularniejsze i coraz łatwiej można wejść w ich posiadanie. Możemy również zdecydować się na ich produkcję samemu. Natłuszczające masło do skóry składające się z masła kakaowego lub shea to niezwykły specyfik, zwłaszcza na zimowy okres. Ekologiczny scrub do ciała to również doskonały naturalny kosmetyk na początek. Wytworzony samemu, na przykład z mielonej kawy czy cukru z dodatkiem soku aloesowego i oleju arganowego połączonego z sokiem z kokosa kosztuje tyle co nic, a spisze się znakomicie, gwarantując niezwykle urodziwą i miękką skórę.

Jak nie wpaść w reklamową pułapkę?

Zaczynając przygodę z naturalną kosmetyką z łatwością jest wpakować się w jedną z pułapek umieszczanych przez producentów. Duża grupa zewnętrznych powłok na półkach sklepów przyciąga hasłami w rodzaju “bio” tudzież “natural”, jednak najczęściej mogą być to puste slogany. Powinno się więc przeglądać składy kupowanych kosmetyków. Pożytecznie jest także wzbogacić wiedzę, chociażby z pomocą informacji w sieci, poznając to, które ze składników są naturalnego pochodzenia a przy tym pożyteczne, a jakie szkodliwe.

Artykuł napisany dzięki wildbliss

Comments are closed.